×

Kam jet na dovolenou do Itálie k moři autem či letecky

Itálie má mnoho krásných pláží a oblastí u moře, které jsou ideální pro letní dovolenou. Některé z nejoblíbenějších destinací na dovolenou k moři v Itálii jsou:

Sardinie - největší ostrov v Itálii, s nádhernými plážemi a tyrkysově modrým mořem. Oblíbené destinace zahrnují Costa Smeralda, Cala Mariolu a Porto Cervo.
Sicílie - největší ostrov v Středozemním moři s mnoha krásnými plážemi a skalnatými pobřežími. Oblíbené destinace zahrnují Taorminu, Cefalù a San Vito Lo Capo.
Amalfijské pobřeží - úchvatné pobřeží s krásnými plážemi a malebnými vesnicemi, jako je Positano, Amalfi a Ravello.
Ostrov Elba - malý ostrov v Toskánsku s krásnými plážemi a tyrkysovým mořem. Oblíbené destinace zahrnují Marina di Campo, Porto Azzurro a Capoliveri.
Puglia - region v jihovýchodní Itálii s nádhernými plážemi a krásnými pobřežními městy, jako je Ostuni, Polignano a Monopoli.
Kalábrie - region v jižní Itálii s krásnými plážemi a tyrkysovým mořem. Oblíbené destinace zahrnují Tropea, Capo Vaticano a Scilla.

Tyto destinace jsou jen několik příkladů z mnoha krásných míst k návštěvě v Itálii na dovolenou k moři.blog-post-image

1. Kalábrie

Kam na dovolenou do Itálie k moři, abyste si užili ty nejkrásnější pláže v Evropě? Tak v tom případě s Kalábrií určitě neprohloupíte. Čekají zde na vás romantické pláže uprostřed útesů, nedotčená příroda s minimem turistů.
✔I když Kalábrii najdete až na samém jihu Itálie, určitě nebudete litovat. Ne nadarmo se jí říká perla jižní Itálie.
✔Pokud se vydáte do Kalábrie autem, čeká vás cesta dlouhá 2000 km. Výhodou je, že už z Prahy můžete do Kalábrie jet téměř výhradně po dálnicích. Avšak přesto doporučujeme navštívit Kalábrii letecky.
✔Kalábrii omývá z jedné strany Tyrhénské moře, kde si užijete krásné písečné pláže a z druhé strany Jónské moře, kde jsou zase perfektní podmínky pro surfování.
✔Nejkrásnější a také i nejoblíbenější část celé Kalábrie můžete najít u Tyrhénského moře a jmenuje se Capo Vaticano.
✔Centrem Kalábrie je překrásné historické město Tropea, kde si nenechejte ujít návštěvu kostela sv. Marie
✔Přemýšlíte, kdy je nejlepší doba pro návštěvu Kalábrie? Doporučujeme v první polovině měsíce září, kdy je po hlavní turistické sezóně, ale krásné počasí a vyhřáté moře si stále užijete.
✔Mezi nejkrásnější pláže, které můžete v Kalábrii navštívit patří již zmíněná Capo Vaticano, dále také Paraiso del Subm, pláž Pizzuta a Baia di Riaci.

Nabídka zájezdů do Kalábrie
blog-post-image

2. Pobřeží Amalfi

Amalfi je považováno za nejkrásnější pobřeží celé Itálie. Najdete jej asi 1,5 hodiny cesty autem od města Neapol.
✔Ideální dobou pro návštěvu Amalfi je konec letních prázdni, či babí léto. Pokud se sem vydáte v červenci a srpnu, připravte se na zástupy turistů a celkem vysoké ceny.
✔Nenechejte si ujít město Amalfi, které dalo název celému pobřeží. Zejména překrásnou katedrálu Sv. Andrey.
✔Pobřeží Amalfi je převážně pro své kopce ideální pro aktivní dovolenou.
✔Hlavní atrakcí je bezesporu krásné okolí a divoká příroda – romantické skály, kopce, útesy a samozřejmě krásné pláže pro koupání.
✔Dopravit se sem můžete autem, vlakem, lodí, ale nejrychlejším způsobem je letecky.

Nabídka zájezdů do Kampánie
blog-post-image

3. Apulie a poloostrov Gargáno

Puglia je krásný region v jihovýchodní Itálii, který nabízí mnoho důvodů pro to, abyste si tam užili skvělou dovolenou. Zde je několik důvodů, proč jet na dovolenou do Puglie:
✔ Krásné pláže - Puglia má nádherné pláže s tyrkysově modrým mořem, křišťálově čistou vodou a bílým pískem. Mezi nejkrásnější pláže patří Torre Lapillo, Punta Prosciutto, Porto Selvaggio a Torre Guaceto.
✔ Krajina - Puglia je také krásnou krajinnou oblastí s olivovými háji, vinicemi a zemědělskou krajinou. Mezi nejkrásnější oblasti patří Valle d'Itria s bílými vesnicemi a kontrastními poli olivovníků.
✔ Historická města - Puglia má mnoho krásných a historických měst, jako je například Lecce, které je známé pro svou barokní architekturu a bílé městečko Ostuni, které se nachází na kopci a nabízí krásný výhled na moře.
✔ Kulinarické zážitky - Puglia je také proslulá svou vynikající kuchyní, která je založena na čerstvých mořských plodech, olivovém oleji a regionálních specialitách, jako je burrata (mléčný sýr) a orecchiette (tradiční těstoviny).
✔ Místo pro relaxaci - Puglia má uvolněnou a relaxační atmosféru, která je ideální pro dovolenou. Region je plný malebných vesnic, kde se můžete projít a ochutnat místní speciality, a také mnoho míst, kde si můžete užít klidný den na pláži. Za nás určitě doporučujeme město Vieste.
Celkově lze říci, že Puglia a zvláště pak Gargáno nabízí krásné pláže, krásnou krajinnou scenérii, bohatou historii a kulturu, vynikající kuchyni a uvolněnou atmosféru. Protože není tak turisticky frekventovaný jako jiné regiony v Itálii, můžete zde zažít autentickou italskou atmosféru a kulturu.

Nabídka zájezdů na Gargáno
blog-post-image

4. Ischia

Ischia je krásný ostrov v Neapolském zálivu, který je ideální pro dovolenou díky svým krásným plážím, teplému středomořskému klimatu a mnoha atrakcím. Zde je několik důvodů, proč jet na dovolenou do Ischie:
✔ Krásné pláže - Ischia má mnoho krásných pláží, které jsou vhodné pro rodiny s dětmi i pro páry. Mezi nejznámější pláže patří Maronti, San Francesco a Citara.
✔Lázeňské středisko - Ischia je proslulá svými léčivými termálními prameny a lázeňskými středisky. Můžete si užít termální lázně, masáže a další terapeutické procedury.
✔Přírodní krása - Ischia má nádhernou přírodu, která nabízí výhled na moře, zelené lesy a pohoří. Můžete si projít krásnou přírodu ostrova a objevovat jeho krásy.
✔Kulturní a historické památky - Ischia má mnoho kulturních a historických památek, jako je například hrad Aragonese, kostel Santa Maria del Soccorso a starověké lázně Castiglione.
✔Vynikající kuchyně - Ischia má skvělou kuchyni, která je založena na čerstvých mořských plodech a místních produktech, jako jsou rajčata, olivový olej a víno. Můžete ochutnat místní speciality, jako je Ischian králičí ragú a místní vína.
Celkově lze říci, že Ischia je ideální destinací pro dovolenou díky svému krásnému pobřeží, lázeňským střediskům, přírodní kráse, kulturním a historickým památkám a vynikající kuchyni. Můžete si zde užít relaxaci a odpočinek, ale také si užít zajímavé výlety a objevování krás ostrova.

Nabídka zájezdů na ISCHIA
blog-post-image

5. Sardinie

Sardinie je krásný ostrov v Tyrhénském moři a je oblíbenou destinací pro dovolenou díky svému krásnému pobřeží, tyrkysově modrému moři, nádherným plážím a přírodní kráse. Níže jsou uvedeny některé důvody, proč jet na dovolenou do Sardinie:
✔ Krásné pláže - Sardinie má některé z nejkrásnějších pláží v Evropě. Mezi nejznámější patří Costa Smeralda, La Pelosa a Cala Luna. Tyto pláže jsou čisté, krásné a mají jemný písek.
✔ Přírodní krása - Sardinie má nádhernou přírodu s pohořím Gennargentu, zelenými lesy a skalnatými útesy. Můžete si užít procházky v přírodě a objevovat krásy ostrova.
✔ Kulturní a historické památky - Sardinie má mnoho kulturních a historických památek, jako je například neolitická vesnice Su Nuraxi, hrad Castello di Acquafredda a kostel San Pantaleo.
✔ Vynikající kuchyně - Sardinie má skvělou kuchyni, která je založena na čerstvých mořských plodech a místních produktech, jako jsou ovce, olivový olej a sýry. Můžete ochutnat místní speciality, jako je pane carasau, pane frattau a suckling pig.
✔ Sportovní aktivity - Sardinie nabízí mnoho sportovních aktivit, jako je potápění, windsurfing, jízda na koni a golfové hřiště.
Celkově lze říci, že Sardinie je ideální destinací pro dovolenou díky svému krásnému pobřeží, přírodní kráse, kulturním a historickým památkám, vynikající kuchyni a mnoha sportovním aktivitám. Můžete si zde užít relaxaci a odpočinek, ale také si užít zajímavé výlety a objevování krás ostrova.

Nabídka zájezdů na Sardinii
blog-post-image

6. Elba

Ostrov Elba je ideální destinací pro dovolenou pro ty, kteří hledají krásné pláže, nádhernou přírodu a historické památky. Níže jsou uvedeny některé důvody, proč jet na dovolenou na ostrov Elba v Itálii:
✔ Krásné pláže - Ostrov Elba má mnoho krásných pláží, jako je například Biodola, Sansone a Fetovaia. Tyto pláže mají křišťálově čistou vodu a jemný písek.
✔ Přírodní krása - Ostrov Elba má nádhernou přírodu s horskými masivy, zelenými lesy a malými vesničkami. Můžete si užít procházky v přírodě a objevovat krásy ostrova.
✔ Kulturní a historické památky - Ostrov Elba má mnoho kulturních a historických památek, jako je například Napoleonův dům, Forte Stella a Forte Falcone. Ostrov je také bohatý na archeologické nálezy a památky, které ukazují jeho bohatou historii.
✔ Vynikající kuchyně - Ostrov Elba má vynikající kuchyni, která je založena na čerstvých mořských plodech a místních produktech, jako jsou olivový olej, víno a sýry. Můžete ochutnat místní speciality, jako je černá rýže, pirofila a acquacotta.
✔ Sportovní aktivity - Ostrov Elba nabízí mnoho sportovních aktivit, jako je potápění, jízda na koni, windsurfing a vodní lyžování.
Celkově lze říci, že ostrov Elba je ideální destinací pro dovolenou díky svému krásnému pobřeží, přírodní kráse, kulturním a historickým památkám, vynikající kuchyni a mnoha sportovním aktivitám. Můžete si zde užít relaxaci a odpočinek, ale také si užít zajímavé výlety a objevování krás ostrova.

Nabídka zájezdů na ostrov Elba
blog-post-image

7. Palmová riviéra

Itálie má mnoho krásných míst na pobřeží, ale Palmová riviéra, oblast Marche a Abruzzo jsou zvláště atraktivní destinace pro dovolenou u moře. Níže jsou uvedeny některé důvody, proč byste měli jet na dovolenou do těchto oblastí:
✔ Krásné pláže - Tyto oblasti nabízejí některé z nejkrásnějších pláží v Itálii. Pláže jsou široké a písečné, s křišťálově čistou vodou. Můžete si užít slunce a koupání nebo si zapůjčit jachtu a prozkoumat pobřeží z moře.
✔ Kulturní a historické památky - Palmová riviéra, oblast Marche a Abruzzo mají mnoho kulturních a historických památek, které stojí za návštěvu. Mezi nejpopulárnější patří například město Ascoli Piceno s historickým centrem, město Macerata s amfiteátrem a mnoho dalších.
✔ Nádherná příroda - Tyto oblasti mají nádhernou krajinu, kterou můžete objevovat pěší turistikou nebo na kole. V okolí můžete najít mnoho národních parků a chráněných oblastí, jako například národní park Gran Sasso e Monti della Laga v Abruzzu.
✔ Vynikající kuchyně - Tyto oblasti jsou proslulé svou kuchyní. Můžete ochutnat mnoho místních specialit, jako například chobotnice na grilu, jemné ryby, místní vína a sýry.
✔ Klid a relaxace - Tyto oblasti jsou méně turisticky vyhledávané než jiné destinace v Itálii, což znamená, že si můžete užít klidnou dovolenou bez davů turistů.
Celkově lze říci, že Palmová riviéra, oblast Marche a Abruzzo jsou skvělými destinacemi pro dovolenou u moře díky svým krásným plážím, kulturním a historickým památkám, nádherné přírodě, vynikající kuchyni a klidné atmosféře.

Nabídka zájezdů na Palmovou rivieru